Aktif Karbon Filtre

Endüstriyel Mutfaklar için Aktif Karbon Filtre

Hem kapalı alanlarda kullanılan hem de içme suları gibi insan sağlığını yakından ilgilendiren bir alanda kullanım alanı bulunan aktif karbon filtreleri incelemiş olduğunuz sayfamızdan, kullanım alanınız için en uygun ürünleri bulabileceksiniz. Ürünlerimizin içeriklerinin tamamı birbirinden farklı olmakta ve kullanılacak olan alanda en iyi faydayı sağlayabilmeniz açısından geliştirilmiştir. Daha sık kullanıldığı alan olarak iç mekan hava temizliğine baktığımız zaman bu filtrelerin faydalarını adeta saymakla bitiremeyiz. Çünkü bu filtreler, kokulu maddelerin üretiminin gerçekleştirildiği alanlarda, hem havanın temizliğinde yardımcı bir rol üstlenmekte hem de oluşan kokuların tamamen yok olmasını sağlamaktadır. Kullanım alanlarına baktığımız zaman, cila, boya, tiner ya da vernik gibi kokulu maddelerin üretiminin yapıldığı fabrikalar ilk sırada yer almaktadır. Bu alanlarda kullanılan aktif karbon filtreler çok kısa bir süre içerisinde ortamdaki doğal olmayan kokuları emecektir. Koku tutucu bir filtre olarak da inceleyeceğiniz bu ürünler, filtrasyon işleminin hemen öncesinde kullanılmaktadır. Kullanılan alana ya da üretim gerçekleştirilen bölgedeki koku yoğunluğuna göre de bu filtrelerin belirli aralıklar ile değiştirilmesi gerekmektedir. Eğer düzenli bir şekilde değişim yapılırsa, mükemmel bir hava koşulu sağlanmış olacaktır. Bu filtrenin içeriğine bakıldığında karbon özelliklerinin sonradan eklendiğini ya da granüllü bir şekilde bulunan granül karbonların bu cihazın filtre sistemine eklendiğini görebiliriz. Bu sayede, filtre sisteminin çalışmasının hemen ardından yüzde doksanlara varan bir verimlilik ile çalışan cihazınız olacaktır. Yüksek verim ile çalışmasından dolayı da ortamda bulunan kokuları tutma kapasitesi de bir o kadar artacaktır. Aktif karbon filtreler, yapısından dolayı binlerce gözenekten oluşmaktadır. Özel gözenekli bir yapısının olmasından dolayı da ortamda koku yayan gazları ya da üretim esnasında ortaya çıkan kötü kokulu dumanları en kısa sürede gözeneklerinin içerisine hapsedecektir. Gözeneklere hapsedilecek olan havaya baktığımızda birbirinden farklı özellikteki zehirli gazların ya da koku yayan gazların hapsolacağını söyleyebiliriz.

Karbon filtrelerin kullanıldığı alanlardan bazıları hastaneler, endüstriyel üretim tesisleri ve sigara içiminin gerçekleştirildiği kapalı alanlardır. Saydığımız tüm bu alanlarda da önlenemediği zamanlarda kişileri ciddi anlamda rahatsız eden kokuların bulunduğunu söyleyebilmekteyiz. Çağımızın problemlerinin başında gelen sigara kullanımı kişilerin sağlığını bozarken, dumanını soluyan bireyleri de ciddi ölçüde etkilemektedir. Ayrıca bulunulan ortama kokusu sindiğinden dolayı tüm ziyaretçiler zor anlar yaşar. Fakat kullanacağınız aktif karbon filtreler ile birlikte alanlardaki sigara kokularını kısa sürede tahliye edecek ve hiçbir şekilde rahatsız olmayacaksınız. Ayrıca bu karbon filtrelerin kirlendiğini düşündüğünüzde, granül karbon yapılarını çok ekonomik miktarlar ile değiştirebilirsiniz.

Bu filtrelerin kullanıldığı diğer bir alan ise çeşmelerden su içilen ev ya da ofislerdir. Su depolarından hanelere borular vasıtası ile gönderilen bu suların içerisinde zaman zaman bazı zehirli maddeler karışmakta ya da kişilerin sağlığını tehdit edici  nitelikte yabancı maddeler karışmaktadır. Bu gibi sorunlar ile sağlığını tehdit altına almak istemeyen kişilerin kullanmış olduğu arıtma sistemlerinin genelinde aktif karbon filtre içerikli yapılar kullanılmaktadır. Bu sayede suyun içerisinde bulunan kum ya da bunun gibi büyük partiküller ile birlikte mikrop saçan zararlı bakteriler tutulmuş olacaktır. Suda uygulanılan bu karbon filtreler, suyun içerisinde mekanik ve kimyasal bir filtrasyon sistemi yaptığından dolayı kullanım alanları her geçen gün genişlemiştir. Bugün birçok il merkezinde kurulmuş olan akvaryumlar başta olmak üzere, kişilerin bireysel bir şekilde evlerinde kullandıkları akvaryumlarında da bu filtrelerin kullanıldığını görebilmekteyiz. Hem havanızı hem de suyunuzu bu karbon filtreler ile güvence altına alarak, yarınlarınızı garanti altına alın.