Elektrostatik Baca Filtresi

elektrostatik baca filtresi

Baca filtreleri endüstriyel ortamlarda bulunan bazı gaz ve koku yapan partikülleri filtrelemesi amacıyla hazırlanmış sistemlerdir. Bu sistemler tasarımları ve teknolojileri sayesinde ortamda bulunan kokuyu ve zararlı gaz moleküllerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde filtrelerler. Elektrostatik Baca filtresi bir çok yakıt tipi ile çalışmakla beraber özellikle sıvı yakıt ile çalışan sistemlerde büyük başarı gösterirler.

Endüstriyel bir ürün olan baca filtreleri ve baca filtreleme sistemleri kesinlikle kaliteli  bir planlama ve mühendislik ön aşaması gerektirmektedir. Filtrelendirilecek yer önce bir mühendis tarafından projelendirilmelidir. Bu projelendirme süresinde kullanılacak filtre çeşiti doğru bir şekilde planlanmalıdır. Doğru sistem seçilmesi hem istenmeyen az ve kokuların düzgün filitrelenmesini hem de filtreleme sisteminin ömrünü iyileştirmektedir.

Baca Filtresi

Baca Filtresi Nedir?

Baca Filtresi endüstriyel kullanımlarda veya konutlarda çeşitli sebeplerden dolayı oluşan zararlı gaz ve baca filtresipartiküllerin kapalı ortamlardan dışarı atılmasında kullanılan ve çevre kirliliğini engelleyen ürünlerdir. Bu filtrelerin kullanımı endüstriyel işletmeler için bir çok bölgede yasal zorunluluktur.

Elektrostatik Baca filtreleri bir çok alanda kullanılmakta olup. Özellikle restoran , cafe , yemekhane gibi hem kokuyu uzaklaştırmanın hem de yakıt sebebiyle ortaya çıkan gazların filtrelenmesini gerektiren mekanlarda popüler olarak kullanılmaktadır. Bu tarz mekanların mutfaklarına göre özel planlanmış ve doğru çalışan bir filtremeleme sistemlerine ihtiyaçları vardır. Baca Filtresi fiyatları da düzenlenilecek sisteme ve planlamasına göre değişiklik göstermektedir.

Baca filtrelerinin sağladığı bir çok avantaj bulunmaktadır. Sulu baca sistemleri uzun ömürlülüğü ve yangın riski gibi bir çok riski azaltması sebebiyle tercih edilen sistemler arasındadır.

Elektrostatik.web.tr Airby Mühendislik markasıdır. Web sitemiz üzerinden tüm havalandırma sistemleri ve tüm filtreleme sistemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Ayrıca bizleri iletişim numaralarımız üzerinden arayabilirsiniz. Airby Mühendislik uzman kadrosu ve tecrübesi ile tüm işletmelere özel çözümler üretmektedir. Eğitimli personelimiz tüm saha ve montaj çalışmalarının yanı sıra teknik servis ve yedek parça temininde de firmalara hizmet vermektedir.

Baca Filtresi Nasıl Yapılır ?

Baca filtresi duman ve partikülleri hapsedecek sistemlerin oluşturulması ile hazırlanır. Bu filtreler hazırlanırken mühendislik yöntem ve ölçümleri kullanılır. Amaç çevreye olabildiğince az zarar vermek ve uzun ömürlü ürünler üretmektir.

Baca Filtresi Modelleri

Baca filtreleri kullanılan temel malzemelere veya monte edilen alana göre (örnek: fırın baca filtresi , elektrostatik baca filtresi)  isimlendirilebilir.

Elektrostatik Baca Filtresi Fiyatları

Elektrostatik baca filtresi fiyatları mühendislik hesaplamaları ve keşifler sonrası oluşmaktadır. Çünkü her işletmenin duman ve gaz çıkış miktarları farklıdır. Ayrıca kullanılan yakıtlarda filtre seçiminde etki yaratmaktadır.

 

Neden Airby Mühendislik ile Baca Filtresi

  • Airby mühendis ve tekniker kadrosuyla birinci kalite planlama ve montaj hizmetleri sunmaktadır.
  • Airby mühendislik montaj sonrası ekibi ile teknik servise ve bakıma önem vermektedir.
  • Airby mühendislik sızdırmaz filtre sistemi ve teknik kalitesi ile birinci sınıf malzemeden üretilmiş uluslararası kurallara bağlı teknolojik cihazlar kullanır.
  • Elektrostatik filtreler yeni nesil filtrasyon sistemleridir. Yüksek verimlilikleri hem koku hem dumana karşı sağladıklar başarı ile sulu baca filtresi gibi rakiplerine göre büyük avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca çevreci ve verimli cihazlardır.

Kaynaklar

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87evre_kirlili%C4%9Fi