Bacasız Davlumbaz

Bacasız Davlumbaz Sistemleri, duman ve kokuyu apartman yüzeyinden baca çıkmadan elektrostatik filtre vb filtrelerle kurulacak bir yapı ile bacasız olarak dış ortama vermenizi sağlar.Hatta bazı durumlarda hiç dışarıya çıkaya gerek kalmadan iç ortama resirküle olarak da verilebilir. ,Bu sistem özel bir uzmanlık gerektirir.Zaten mutfak havalandırması baslı başına özel tecrübe ve bilgi gerektiren bi sistemdir. Piyasada dumanı ve kokuyu tuttuğunu iddia eden onlarca firma mevcuttur. Ne yazıkki bu iddiaların çoğu sonucuna ulaşamamakta ve müşterilen ödediği binlerce TL boşa gitmektedir.Ancak konusunda uzman,tecrübeli bir mühendislik firması ile rahatlıkla çözüme ulaşabilirsiniz.Bu çözümlerin kalıcı olması önemlidir.İlk başta çalışır gibi duran bir sistem kısa zaman sonra çok ciddi verim kayıpları yaşayabilir.Yeniden duman ve koku içinde kalabilirsiniz. Açıkçası bu iş yaptır olmadı bir  daha yaptır diyerek giderse tahmininizden çok fazla maliyetler altında kalabilirsiniz.En baştan bir kere çalışır, düzgün bir sistem yaptırmak akşamları daha rahat uyumanızı sağlar. Elektrostatik Filtre Fiyatları ile ilgili sorularınız için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel Bacasız Davlumbaz

Son yıllarda geliştirilen teknoloji ile birlikte büyük firmaların ya da endüstriyel tarzda üretim gerçekleştirilen alanların havalandırma sistemleri açısından çok önemli icatlar ortaya çıkarılmıştır. Üretimin sürekli olarak gerçekleştirildiği fabrikaların ya da üretim tesislerinin kapalı alanlarda üretime bağlı olarak oluşabilecek olan koku, yağ birikintileri ya da dumanların temizlenmesi, kapalı alanlardan uzaklaştırılırken de çevreye hiçbir şekilde zarar vermemesi amacı ile üretilen endüstriyel bacasız davlumbazlar, şuan birçok işletmenin havalandırma problemine son vermiştir.  Genellikle mutfak bölümlerinde kullanımının sağlandığı bu cihazlara baktığımız zaman, ülkemizin birçok noktasında kullanıma başlayan kişileri görmekteyiz. Bu ürünler, kullanıcısına sadece koku ya da duman anlamında değil, işletmede oluşabilecek küçük, önlenemezse de büyük çaplı yangınların oluşumunun önüne geçmektedir.

Bu sistemler içerisinde tabiki en önemli ünite elektrostatik filtredir. Elektrostatik filtre ile ilgili daha geniş kapsamlı bilgi için elektrostatik filtre nedir yazımızı da okumanızı öneririz. Bizce her müşterimiz yaptırmayı düşündüğü sistem ile ilgili ne kadar fazla şey bilir ise tercihini o kadar doğru yapabilir.

Endüstriyel  bacasız davlumbaz ürünleri incelendiği zaman, sıradan davlumbaz sistemleri ile kesinlikle karıştırılmaması gerekmektedir. Çünkü birçok mutfak ya da üretim alanında kullanılan davlumbazlara baktığımız zaman, havalandırma kanalları ile fanlı bir sisteme bağlı olduğunu, bu fan sisteminin çalıştırılmasının ardından da kısa bir süre içerisinde üretim bölgesinde oluşan kokuların ya da dumanların tahliye edildiğini görmekteyiz. Bu sistemlerde elde edilen faydalardan çok maliyetinin düşük olmasından dolayı tercih edildiğini de görmekteyiz. Fakat endüstriyel alanlarda kullanılan bu bacasız davlumbaz ürünlerinde, hem kısa süreli bir tahliye işlemi gerçekleştirilmekte, hem de iç mekanlardan uzaklaştırılan kirli ve pis havalar, doğrudan açık alanlara verilmediğinden dolayı, çevrenin kirlenmesinin de önüne geçilmiş olunmaktadır. Yıllar boyunca restoranlarda tahliye edilen havanın doğrudan açık alanlara bırakılması pek göze batmamıştı. Fakat endüstriyel bacasız davlumbazların önem kazanmasının ardından bu durum daha da netlik kazanmıştır. Çünkü bu filtre kullanıldığı sırada, şirket sahipleri diledikleri zaman kendi imkanlarını kullanarak bu cihazın filtre sistemlerini temizleme şansına sahiptirler. Bu da demek oluyor ki bir filtre ne kadar temiz olursa kullanım ömrü de o kadar uzundur. Fakat kullanıcılara izletilen davlumbazın hava filtresinin temizlik videosunda dikkat çeken ilk durum birikintilerdir. Çünkü havanın içerisinde kendi gözlerimiz ile göremediğimiz birçok yağ birikintisi ya da milimetrik ölçülerdeki toz partikülleri, cihazın içerisine hapsedilmektedir.

Davlumbazlı bir sistemin kurulmuş olduğu kapalı alanlarda, bu temizlik cihazının işleyişine baktığımız zaman insanları hayrete düşüren bir sistem olduğu görmekteyiz. Çünkü, alanlara kurulmuş olan bu sistemlerin çok güçlü bir fan sistemi bulunmaktadır. Cihaz çalıştırılması ile birlikte ortamda bulunan havayı çok kısa bir sürede toplamakta ve filtre kanalının içerisine çekmektedir. Buraya çekilen hava, ilk olarak ön filtre kanalından geçirilmektedir. Bu kanaldan hava geçerken, hava filtresine tutunabilen partiküller buraya hapsedilir. Ardından filtre sistemine devam edilmek üzere iyonizasyon bölümüne bu hava çekilir ve burada elektromanyetik alan etkisi ile partiküller birleştirilmektedir. İyonizasyon alanından geçen kirli hava da partikülleri ile birlikte toplayıcı hücre kanallarından geçmektedir. Bu kanalların özel yapısı olduğundan dolayı tüm partiküller burada tutunarak kalmaktadır. Bu devrenin ardından havalandırma işlemi sona ermekte ve tamamen temiz hale getirilen hava atmosfere bırakılmaktadır. Hem renk hem de içeriğinde bulunan pis partikülleri temizleyen endüstriyel bacasız davlumbazların her katmanı kişilerce temizlenebilmesinden dolayı sizlere çok uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır. Bu sayede işletmeniz için yapacağınız havalandırma sistemleri için çok doğru bir yatırım yapmış olacak, uzun süreler boyunca da hiçbir şekilde problem yaşamayacaksınız. Endüstriyel bacasız davlumbaz ürünlerimiz arasından işletmeniz için en uygun olan modeli bulamadıysanız, iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak hem ürünler hem de özellikleri hakkında tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Endüstriyel Bacasız Havalandırma sistemleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için bacasız havalandırma sayfamıza da bekleriz.

Bacasız Havalandırma Sistemlerinin fiyatları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için ise bacasız havalandırma fiyatları konusunu da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir