Elektrostatik Baca Filtresi Çalışma Prensibi

Elektrostatik Baca Filtreleri yüksek voltaj ile istenmeyen partikülleri filtrelemeye yarayan bir sistemdir. Önce filtrelenmek istenen partikülleri elektrik ile yükler daha sonra bu yüklenen partikülleri toplayıcı kısımda toplayarak çöktürür. Elektrostatik Baca Filtresi Çalışma Prensibi aslında çok karmaşık değildir. Ancak doğru uygulanmalıdır.Bu şekilde doğru projelendirme yapılarak yüzde  99 oranına duman ve yağ filtrasyonu yapabilir. İstenirse ek birkaç ünite ile kokuda filtrelenebilir.

Elektrostatik Filtre kullanılan yerlerin bir diğer avantajı bu filtreleri uzun yıllar sadece bakım ve temizliğini doğru yaparak kullanabilmeleridir. Çünkü bellli bir süre sonra dolup değişimi gereken yağ ve duman filtreleri uzun vadede daha yüksek maliyetler doğurabilir.

Elektrostatik Baca Filtresi baca çıkışında uygulanabildiği gibi baca çıkışının çok daha öncesinde de monte edilebilir.

Böylece elektrostatik baca filtresi sonrası kanal yağlanmasının da önüne geçilir. Ve bu kanalın temizliğinden oluşan maliyet ortadan kalkar. Elektrostatik Filtre kullanılan sistemler doğru firma ile çalışıldığında yüzde yüz çözüm sağlar ve uzun yıllar sorunsuz çalışır. Elektrostatik Baca Filtreleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için 0216 514 50 77 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.